Cílem projektu je podpora stálého týmu AIP, který advokační činností zlepšuje životní podmínky a postavení OZP, chronickým onemocněním a neformálních pečujících. Advokační práce probíhá podle vize individualizované podpory pro cílovou skupinu AIP (v souladu s účelem spolku podle Stanov a v návaznosti na realizaci projektu u Nadace OSF financovaného z Norských fondů) a v současné době je zaměřená na systém sociální péče. Projekt podpoří lobbing prosazování systémových změn, watchdog veřejných procesů, participaci OZP a pečujících na věcech veřejných.
Výstupy projektu:
Stabilizace organizace: Funguje stálý tým (pracovněprávní smlouvy). AIP má prostory ke své práci (nájem kanceláře). S AIP spolupracují externisté (smlouvy o spolupráci, důkazy komunikace). Funguje pravidelná spolupráce se členskou základnou AIP (mailová komunikace, společná setkání). AIP vyvíjí advokační činnost (připomínkování právních předpisů a koncepcí, účast na pracovních setkáních ministerstvech, formulace vlastních výzev a otevřených dopisů, aktivní připojení lobbingu jiných organizací).
Pokračování advokační činnosti AIP: AIP samostatně realizuje aktivity ve všech šesti zmíněných oblastech (např. probíhá komunikace s členskými organizacemi, spolupráce s dalšími organizacemi jako JDI, KVOP, aj., advokacie v Parlamentu a na MPSV, funguje web a sociální sítě, atd.).
Stálý tým AIP je připravený na realizaci výstupů z podpořených výzev PPZ MZ a OPZ+ MPSV (např. natáčejí se videa příběhů, sbírá se dobrá praxe, rozšiřuje se advokační kapacita členů AIP, probíhá watchdog procesů příspěvku na péči, krajských procesů dostupnosti sociálních služeb, vzdělává se a pracuje skupina sebeobhájců OZP a pečujících, atd.).
Tým AIP se profesionalizuje a rozšiřuje (realizují se mediálně-advokační kampaně, vzniká zahraniční spolupráce, tým AIP je rozšířen o právníka, PR stratéga, odborníky na sociální politiku apod.)