Přihlašování do vzdělávacího programu AIP v participaci pro lidi s postižením a pečující pokračuje, nyní pro všechny kraje!

Jste člověk se zdravotním postižením nebo pečující osoba? Jste nespokojeni s dostupností sociálních služeb? Nedostáváte pomoc, kterou potřebujete? A chcete to změnit?

Pak je náš vzdělávací kurz přesně pro Vás!

Pojďte se naučit, jak hájit svá práva, jak komunikovat s úředníky a jak jim říci, co Vás trápí. Využijte provázení střešní uživatelské organizace při prosazování Vašich práv, zájmů a potřeb v krajských procesech plánování sociálních služeb. Přihlaste se do prvního vzdělávacího programu Aliance pro individualizovanou podporu v participaci lidí s postižením a pečujících na krajích právě teď! Kurz je určený pro osoby se zdravotním postižením a pro pečující o dítě či dospělou osobu se zdravotním postižením, nikoli primárně o seniora.

Ve vzdělávacím programu Vás naučíme, jak formulovat své potřeby, prosazovat zájmy lidí s postižením a pečujících a zapojit se do krajských procesů plánování sociálních služeb. Program je rozdělený do 3 modulů: znalostní, komunikační a ideový. Podrobnosti o vzdělávání najdete ZDE.

Program bude probíhat od ledna do května 2024 a potrvá 9 školících dní. Kurz se koná v Praze a Brně. Podrobný harmonogram najdete ZDE.

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ

Přihlášky budeme průběžně potvrzovat. V případě, že v průběhu vzdělávání potřebujete čerpat sociální služby (pro Vás osobně) nebo pro Vaši blízkou osobu, o kterou pečujete, budete využívat sociální službu nebo neformální péči, uhradíme Vám náklady (bohužel neumíme tyto služby sehnat nebo zajistit). 

Vzdělávání je realizováno v rámci projektu Participace lidí se zdravotním postižením a pečujících na rozvoji sociálních služeb na krajích. Více o projektu ZDE.

Vybraným 5 účastníkům nabídneme v rámci projektu dlouhodobější spolupráci od června 2024 na 16 měsíců (v rozsahu 20 hodin měsíčně).

V případě nejasnosti směřujte své dotazy na Michaelu Jandovou, e-mail: michaela.jandova@aipp.cz, telefon: 605 543 014.